Blog dla chcących więcej oraz gabinet pomocy psychologicznej online

Eksperymenty psychologiczne

Im lepszy samochód…

16 stycznia 2015

Im lepszy samochód…

…tym więcej kobiet zwróci na Ciebie uwagę Drogi Mężczyzno. Nic nowego? Zobaczmy.

Naukowcy udowodnili, że kobiety są bardziej zainteresowane mężczyzną, który jeździ drogim samochodem. I nie chodzi tu wcale o sam pojazd, ale to, co reprezentuje. Mianowicie: bezpieczeństwo, stabilizację i wysoki poziom życia. Mężczyźni za kółkiem auta, które wywołuje u płci pięknej efekt WOW, są na ogół dobrze sytuowani, mają jakiś rodzaj władzy (dyrektor, właściciel dużej firmy, polityk) i wysokie stanowisko społeczne.

Dr Michael Dunn z University of Wales Institute w Cardiff przeprowadził badania na kobietach w wieku 21-40 lat. Pokazywał im dwa zdjęcia: jedno przedstawiało mężczyznę w srebrnym Bentleyu, a drugie – w starszym Fordzie Fiesta. WSZYSTKIE kobiety wybrały mężczyznę w droższym samochodzie. To samo badanie przeprowadzone na grupie mężczyzn pokazało, że ci zwracają uwagę na to, czy kobieta ma ładną twarz i figurę. Samochód nie ma dla nich znaczenia.

audi-cabriolet-car-2568-829x550

W psychologii ewolucyjnej człowieka zakodowało się, że to mężczyzna zapewnia kobiecie bezpieczeństwo i ochronę. Tylko kiedyś polegało to na dostarczaniu jedzenia i okrycia, a teraz liczy się bezpieczeństwo i dobry status materialny. To dokładnie ten sam schemat myślenia, po prostu warunki życia inne.

Dobrze sytuowani mężczyźni są zazwyczaj pewni siebie i inteligentni. I nie oznacza to, że mniej zamożni nie mają tych cech, w końcu ci bogaci też gdzieś zaczynali. Po prostu chodzi o to, że jeśli ulicą idzie dwóch facetów o takiej samej urodzie, jeden z nich ma na sobie strój pracownika McDonald’s, a drugi garnitur od Armaniego, kobiety będą bardziej skłonne uwierzyć, że gość w Armanim ma cechy takie jak inteligencja czy wysoka samoocena, nawet jeśli on sam ich jeszcze nie pokazał. I może to się wydawać płytkie, ale nie czarujmy się, też wybrałybyście mężczyznę w garniturze, prawda Drogie Panie? Nie kłamcie proszę.

Dr Dunn utrzymuje także, że mimo iż kobiety są teraz coraz bardziej zainteresowane robieniem kariery i własną niezależnością, to ich upodobanie do mężczyzn się nie zmieniło. Nawet te, które zarabiają bardzo dobrze i same jeżdżą Bentleyami, wybiorą faceta o wyższym statusie społecznym.

Dr Dunn idzie dalej, twierdząc, że kobiety są bardziej płytkie od mężczyzn. Zgodzicie się z tym? A teraz zdejmijcie maskę tych, którzy chcą brzmieć poprawnie i zapytajcie same siebie: jeśli brałybyście udział w eksperymencie, które zdjęcie byście wybrały?


    Jeśli borykasz się z problemami natury psychicznej, czujesz się wypalony/a, cierpisz na depresję, masz dosyć tkwienia w jednym miejscu albo szukasz porady - dobrze trfiłeś/aś! Pierwsza sesja gratis. Odezwij się! Odwiedź: WWW.PSYCHOLOG-POMAGA.PL Lub napisz bezpośrednio: psycholog.kotlarek@gmail.com