Blog dla chcących więcej

Eksperymenty psychologiczne

Kopniak dla mózgu

16 czerwca 2014

Kopniak dla mózgu

Często miewamy takie momenty w ciągu dnia, że jedynie solidna dawka kofeiny lub cukru jest w stanie pobudzić nas do działania i zmotywować do dalszej pracy. A co powiecie, gdybym zaproponowała Wam mały eksperyment i solidną dawkę muzyki, która da porządnego kopa do działania?
Badacze z Northumbria University w Wielkiej Brytanii zbadali zależność między inspirującą muzyką, a pracą naszego mózgu. Odpowiedni utwór potrafi poprawić o 25% naszą uwagę, pamięć i kreatywność. Wyjaśniają także, że odpowiednia muzyka wpływa pozytywnie na nasze emocje, a te na zwiększenie umysłowych możliwości.

Jaki utwór „wziął udział” w badaniach naukowców?

Posłuchajcie…


A może macie jakieś własne propozycje utworów, które Was pobudzają do działania i poprawiają możliwości? Jakie dźwięki Was motywują? Zróbmy własna playlistę :)


    Psycholog. Mental Health Worker w organizacji rządowej w Sydney. Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Fascynuje mnie człowiek. Prywatnie uwielbiam podróże, merytoryczne dyskusje do rana i inspirujące książki. Mam słabość do Coli No Sugar i czerwonych żelków. Opowiesz mi coś o sobie?


    poprzedni artykuł

    Pytanie nr 108

    następny artykuł

    Porozmawiajmy o Pani D.