Blog dla chcących więcej oraz gabinet pomocy psychologicznej online

Na szybko

NA SZYBKO – Jak utrzymać motywację?

18/10/2015

NA SZYBKO – Jak utrzymać motywację?

Wszystkim nam czasem brakuje motywacji. Do pracy, do nauki, do wieczornego joggingu. Tracimy siły i energię na to, by ją odnaleźć, odkopać z zakamarków umysłu, a to nie zawsze działa tak, jak byśmy tego chcieli. Dlatego w dzisiejszym NA SZYBKO mam dla Was 7 sposobów na to, by usiąść, pomyśleć, odpocząć i wrócić do swojej motywacji. By ją utrzymać. By zrozumieć, co w tym wszystkim jest ważne.

 1. ZROZUM raz na zawsze, że to jest TWOJE życie i nikt nie przeżyje go za Ciebie. Nigdy.

 2. ZDECYDUJ, by żyć dla jakiegoś celu. Znajdź sens w życiu.

 3. ZROZUM, że każde osiągnięcie ma przyczepioną metkę z ceną, którą musisz za nie zapłacić. Weź to pod uwagę. I płać, ale pamiętaj, że 'cena’, to nie tylko koszty, to także ogromne zyski.

 4. PRACUJ nad tym, by utrzymywać koncentrację i skupienie na konkretnym zadaniu, które przybliża Cię do osiągnięcia Twojego celu.

 5. WYBIERZ umiejętność albo dziedzinę, która Cię fascynuje, którą lubisz i w której staniesz się kompetentny. Albo jeszcze lepiej! Stań się w niej ekspertem.

 6. ZNAJDŹ ludzi, którzy będą Cię wspierać w osiąganiu celów. Takich, którzy w Ciebie wierzą, zachęcają do działania, motywują i pomagają spełniać marzenia.

 7. OBSERWUJ świadomie swój postęp. Przypominaj sobie, że “to jest tego warte” i że podążasz dobrą ścieżką.

szymon-antos-trening-siłowy-funkcjonalny-crossfit-siłownia-trener-personalny

Co Was najbardziej motywuje? Jak radzicie sobie ze spadkiem tej siły, która pcha wszystko do przodu?


  Jeśli borykasz się z problemami natury psychicznej, czujesz się wypalony/a, cierpisz na depresję, masz dosyć tkwienia w jednym miejscu albo szukasz porady - dobrze trafiłeś/aś! Odezwij się! Napisz bezpośrednio: psycholog.kotlarek@gmail.com


  poprzedni artykuł

  Używasz tylko 10% mózgu?

  następny artykuł

  Pani D. i papier ścierny