Blog dla chcących więcej oraz gabinet pomocy psychologicznej online

EMOCJE Inspiracja ROZWÓJ Szczęście

Osiągniesz to, czego pragniesz

28/02/2014

Osiągniesz to, czego pragniesz

Zatrzymaj się na chwilę. Przestań robić to, co robisz. Spójrz w głąb siebie. Jakie marzenie kryje się w Twoim sercu? Co chcesz osiągnąć? Gdzie pojechać? Co zdobyć? O czym myślisz przed zaśnięciem? Czego pragniesz?

Jest 5 kroków, czy tez elementów dążenia do osiągnięcia swojego wymarzonego celu, które należy poznać i zrozumieć, by móc to wszystko osiągnąć.

 1. PODRÓŻ. Dążenie do spełniania swoich marzeń to podróż. Podróż, która prowadzi wciąż rozwijającą się drogą. Im lepiej zrozumiemy, że osiąganie celów jest swego rodzaju podróżą, a nie jednorazowym skokiem, tym łatwiej będzie nam odnajdywać wskazówki, szukać pomocy i odczytywać drogowskazy kierujące nam do naszego celu.
 2. WIARA. Zarówno w boga, bogów, ale także (a może przede wszystkim) w siebie i możliwość osiągnięcia celu. Bez tego, nasze dążenia możemy postrzegać jako beznadziejne i bezwartościowe.
 3. MĄDROŚĆ. Zanurz się w mądrości innych. Pomimo tego, że dzielą nas rodzaje marzeń i musimy przejść różne drogi, by je osiągnąć, to jednak mamy ze sobą wiele wspólnego. Ludzie, którzy dzielą się swoim doświadczeniem są skarbnicą wiedzy tego, czego lepiej unikać, a co warto zrobić, by dotrzeć do celu.
 4. ELASTYCZNOŚĆ. Nawet jeśli ustalisz sobie wstępny deadline, że np. od dzisiaj za rok zdobędziesz Mount Everest, to warto przygotować się na niespodzianki. Problemy ze zdrowiem, wahania pogody, nieplanowane wydatki. Musisz być elastyczny, pozwolić sobie na pewne odstępstwa od raz obranej drogi. Być może Twój cel, nieco się oddali, ale nie znaczy to, że przez to go nie osiągniesz.
 5. ZAANGAŻOWANIE. Osiągnięcie celu jest jak praca nad wartościowym związkiem. Wymaga nauki dawania i brania. Trzeba dać coś od siebie, zaangażować się, czasem nawet poświęcić, ale też nauczyć się czerpać z tego, co otrzymujemy. Każda podróż, nawet ta w dążeniu do spełnienia marzenia, czegoś nas uczy. W swojej drodze odnajdź to, co dla Ciebie najlepsze.

Od siebie życzę Ci, Kochany Czytelniku, byś osiągnął wszystko to, czego pragniesz. Mierz wysoko.


  Jeśli borykasz się z problemami natury psychicznej, czujesz się wypalony/a, cierpisz na depresję, masz dosyć tkwienia w jednym miejscu albo szukasz porady - dobrze trafiłeś/aś! Odezwij się! Napisz bezpośrednio: psycholog.kotlarek@gmail.com


  poprzedni artykuł

  Pytanie nr 91

  następny artykuł

  Pomóż mi