Blog dla chcących więcej oraz gabinet pomocy psychologicznej online

RELACJE

Powiedz jej, że jest piękna

06/11/2014

Powiedz jej, że jest piękna

My kobiety lubimy słyszeć to z ust mężczyzn. Najlepiej często i dużo, ale w tych wyznaniach tkwi oczywiście haczyk. Nie jest sztuką powiedzieć nam, że jesteśmy piękne. Trzeba to zrobić tak, byśmy w to uwierzyły. Poza tym, codzienne powtarzanie słów: “ładnie dziś wyglądasz” lub “jesteś piękna” rzucane w biegu i od niechcenia pomiędzy gotowaniem rosołu a wizytą w toalecie, traci na znaczeniu i zaczyna być wyświechtanym sloganem bez większego znaczenia. Dlatego, jeśli chcesz przywrócić magię tych słów i podziałać na emocjonalnym poziomie (nie, nie tylko po to, by zaciągnąć ją do łóżka, ale po to, by poczuła się ważna i wartościowa) musisz znaleźć inne formy mówienia jej, że jest piękna. Przygotowałam kilka propozycji, ale może masz jakieś swoje sprawdzone sposoby?

9062857909_a568b0f694_z

 1. Powiedz to szeptem. Znasz to uczucie, gdy ona szepcze Ci, jaki masz fajny tyłek i że ma na Ciebie ochotę? Ciarki? Przyjemne dreszcze? Pomyśl teraz, co ona poczuje i pomyśli, gdy wyszepczesz “jesteś piękna”, gdy będziecie sami lub w najbardziej zatłoczonym klubie w mieście. Poczuje się wyjątkowo. Zapewniam.

 2. Powiedz to metaforami. Nie mów wprost, że jest piękna, ładna, atrakcyjna. Powiedz, że jej uśmiech sprawia, że Twój ciężki dzień staje się lepszy. Zawsze to jakieś urozmaicenie, prawda?

 3. Powiedz to po dłuższym kontakcie wzrokowym. Zamilknij na chwilę. Dokładnie się w nią wpatruj (ale nie tak, jakbyś chciał jej zrobić prześwietlenie płuc). Patrz jej w oczy. I wtedy dopiero powiedz, jaka jest piękna. To sprawi, że uwierzy w to, że rzeczywiście masz to na myśli. W końcu dokładnie się jej przyjrzałeś.

 4. Powiedz to wierszem. “Na górze róże, na dole kwiatki…” Unikaj banałów, ale kilka wersów o jej urodzie może być ciekawym urozmaiceniem Waszej rozmowy. Na pewno się uśmiechnie i pomyśli, że rzeczywiście Ci na niej zależy, skoro postanowiłeś zostać niedzielnym poetą.

 5. Powiedz to konkretnie. Że ma piękny uśmiech, albo włosy, albo wygląda niezwykle seksownie i apetycznie w tej czerwonej sukience. Czasem można powiedzieć, że wygląda tak olśniewająco, że masz ochotę biegiem wrócić do domu i zerwać z niej ubranie. Zauważaj konkretne cechy i szczegóły. Nie tylko całokształt.

 6. Powiedz to w zwykły dzień. Wiem, że najchętniej takie słowa mówi się w Walentynki czy w Nowy Rok, gdy strzelają fajerwerki, ale spróbuj to powiedzieć w zwykły dzień także. Gdy jesteście zabiegani, wracasz z pracy, ona coś gotuje, jest zajęta albo zmęczona. Podejdź i wyszepcz, że jest dla Ciebie najpiękniejszą kobietą na świecie. Takie słowa potrafią rozjaśnić każdy poniedziałek.

 7. Powiedz to koszulką. Dzisiaj na rynku jest tyle t-shirtów, które mówią wszystko za nas, że znalezienie takiej z wyznaniem i słowami, że Twoja kobieta jest piękna, zajmuje naprawdę kilka chwil. To ciekawy i oryginalny sposób na jakiekolwiek wyznania, na pewno poprawi Wam obojgu humor.

 8. Powiedz to piosenką. W czasie pracy wyślij jej link z piosenką, która ma dla Was znaczenie i da jej do zrozumienia, że jest piękna i o niej myślisz. Lub sam coś napisz. A może masz dobry głos i jej to kiedyś zaśpiewasz?

 9. Powiedz to tak, by się trochę podenerwowała. Zadawaj jej trudne pytania, ale dotyczące codziennych spraw i jej życia. Niech się trochę podenerwuje, zastanawia o co Ci tak naprawdę chodzi i czy ją sprawdzasz. A potem zapytaj “Dlaczego Ty jesteś taka piękna”. Wstrzelisz się w konwencję pytań, a dodatkowo rozładujesz napięcie.

 10. Powiedz to bez słów. Wyślij jej kartkę ze słowami, że jest wyjątkowa. Albo nawet napisz smsa. Wyraź to tak, jak podpowiada Ci serce.

I jeszcze last, but not least, pamiętaj, że Twoja kobieta to nie tylko ładna buzia i niezłe ciało. Twoja kobieta to także umysł, praca, pasje, zainteresowania i marzenia. Komplementuj także to, co robi w wolnym czasie, to w co się angażuje i doceniaj jej wysiłki na wielu płaszczyznach. To pozwoli utrzymać ogień w związku, a w niektórych przypadkach, także wzniecić go na nowo. Powodzenia!


  Jeśli borykasz się z problemami natury psychicznej, czujesz się wypalony/a, cierpisz na depresję, masz dosyć tkwienia w jednym miejscu albo szukasz porady - dobrze trafiłeś/aś! Odezwij się! Napisz bezpośrednio: psycholog.kotlarek@gmail.com