Blog dla chcących więcej oraz gabinet pomocy psychologicznej online

EMOCJE Inspiracja Miłość ROZWÓJ Szczęście

Więcej pasji!

07/01/2014

Więcej pasji!

Czy kiedykolwiek próbowałeś, Mój Drogi Czytelniku, wprowadzić w swoje życie więcej pasji i romantyzmu, ale w pewnym momencie poczułeś, że Cię to przerasta? Wielu ludzi ma błędne przekonania, że bycie w związku jest „must have”, by doświadczać romantyzmu w życiu. Natomiast prawda jest taka, że kreowanie pasji rozpoczyna się od zmiany myślenia i nastawienia w stosunku do SIEBIE SAMEGO. Proponuję Ci 5 sposobów na „podkręcenie” pasji na co dzień.

 • ZAAKCEPTUJ SIEBIE.

Pierwszy i najważniejszy punkt na tej liście. Zaakceptuj siebie takiego, jaki jesteś. Ze wszystkimi wadami i zaletami. Wiem, że to czasem niezwykle trudne, wymaga pomocy przyjaciół czy nawet psychologa, ale warto, gdyż wszystko, co dobre w naszym życiu zaczyna się od nas.

 • TRAKTUJ SIEBIE TAK JAK MIŁOŚĆ SWOJEGO ŻYCIA.

Najczęściej uwagi szukamy na zewnątrz. Lubimy być podziwiani, doceniani, komplementowani, kochani. Chcemy by to inni nas uwielbiali, ale tak naprawdę, co stoi na przeszkodzie, abyśmy sami siebie zaczęli naprawdę kochać i doceniać? Sprawiajmy sobie małe przyjemności, drobne upominki, listy miłosne, komplementy. Poczujemy się kochani przez samych siebie, a to wzmocni naszą samoocenę i pozwoli na kreowanie większej ilości pozytywnych uczuć w naszym codziennym życiu.

 • FUNDUJ SOBIE ROMANTYCZNE WYPADY.

Jesteś singlem? Świetnie! Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, byś pomyślał o tym, co jest DLA CIEBIE romantyczne i przyjemne i zaczął to robić! Piknik w parku? Spacer nad morzem z ulubioną muzyką w słuchawkach? Odnajdź coś, co sprawia, że czujesz się wyjątkowo. Odbuduj się duchowo, mentalnie, fizycznie i emocjonalnie.

 • MYŚL GORĄCO I Z PASJĄ… O SOBIE.

Jeśli chcesz, by Twoje życie było pełne pasji i romantyzmu, musisz zacząć myśleć o sobie bardzo pozytywnie, wręcz czasem erotycznie. Na pewno masz coś, co w sobie uwielbiasz. Doceniaj to. Lubisz swoje ciało? Kup seksowną bieliznę i przeglądaj się w niej. Mów sobie, że jesteś piękna/przystojny i godny pożądania. Te emocje muszą zacząć wychodzić od Ciebie.

 • ZRÓB COŚ SEXY.

Przeczytaj erotyczną książkę, posłuchaj zmysłowej muzyki, obejrzyj romantyczny film. Badania pokazują, że te czynności uwalniają dopaminę, ten sam hormon, który wydziela się podczas uprawiania seksu.

Wiele jest sposobów na to, by w swoje życie wprowadzić więcej pasji, zaangażowania i romansu. Jednak wszystkie one muszą się zaczynać od nas samych. No to do dzieła!


  Jeśli borykasz się z problemami natury psychicznej, czujesz się wypalony/a, cierpisz na depresję, masz dosyć tkwienia w jednym miejscu albo szukasz porady - dobrze trafiłeś/aś! Odezwij się! Napisz bezpośrednio: psycholog.kotlarek@gmail.com


  poprzedni artykuł

  Pytanie nr 69

  następny artykuł

  Pytanie nr 70