Blog dla chcących więcej oraz gabinet pomocy psychologicznej online

EMOCJE Inspiracja ROZWÓJ Szczęście

15 sposobów na życie z pasją

29/06/2014

15 sposobów na życie z pasją

Nie lubimy o tym myśleć, ale wszyscy kiedyś odejdziemy z tego świata. Umrzemy. Jako psycholog i, mam nadzieję, osoba, która stara się inspirować, chciałabym swoje życie przeżyć z pasją. Żyć pełnią życia. Doświadczać. Próbować. I nie dać się spowolnić.

Nie wiem, czy Wy też tak czujecie. Czy też chcecie żyć na full. Pewnie nie wszyscy. Niektórzy już być może się pogodzili z tym, jak żyją, a niektórzy już żyją z pasją i chcą to kontynuować.

Oto przed Wami 15 sposobów na życie pełne pasji:

 • Bierz odpowiedzialność za swoje życie. Żyj uważnie w każdej chwili, w każdej sytuacji, bierz odpowiedzialność za własne wybory i decyzje. Są Twoje, tak jak i życie, którym żyjesz.
 • Idź do przodu. Nie zatrzymuj się. Rozwijaj. Próbuj. Nawet jeśli życie wali Cię mocno po głowie. Czasem trzeba ogromu siły psychicznej, żeby pokonać przeciwności losu, ale można to zrobić.
 • Zmień negatywne myślenie. Przekształć wszystkie złe myśli w pozytywne wierzenia dotyczące Twojego życia. To trudna i długotrwała praca, ale zacznij od małych kroków. Nie mów sobie „na pewno tego nie zrobię”, ale „dziś spróbuję to zrobić” i jeśli nie wyjdzie, to próbujesz dalej. Nie poddawaj się we wprowadzaniu dobrych zmian.
 • Kochaj to co robisz, rób to co kochasz. Nie wszyscy mamy możliwość pracy w wymarzonym zawodzie, niestety, ale każdy z nas ma możliwość znalezienia swojej pasji i robienia tego, co najbardziej kochamy „po godzinach”. A czasem należy po prostu rozważyć zmianę pracy w życiu.
 • Perfekcja jest przereklamowana. Wręcz przeciwnie. Błędy są mile widziane w życiu. To na nich najlepiej się uczymy.
 • Spójrz szczerze w lustro. Czy jest coś, cokolwiek, co chciałbyś w sobie zmienić? Zamiast użalać się nad swoim wyglądem – weź sprawy w swoje ręce i zacznij to zmieniać. Dziś. Nie jutro.
 • Myśl inaczej. Jeśli coś przychodzi Ci do głowy – pomyśl odwrotnie. Testuj nowe pomysły i idee, próbuj innych smaków, miejsc, doświadczeń. Tylko w ten sposób możesz poznać coś zupełnie nowego i fascynującego. Opuść strefę komfortu.
 • Stań się człowiekiem, którym chcesz być. Zabierz głos, poznaj swoją wartość, domagaj się uznania swoich zasług. Jesteś tego wart.
 • Znajdź czas. Znajdź trochę czasu na to, co naprawdę sprawia Ci radość. Na hobby, sport, naukę, samodoskonalenie. Nawet 15 minut dziennie robi różnicę.
 • Dziel się miłością do tego, co Cię nakręca. Dziel się swoja pasją. Namawiaj innych do spełniania marzeń i podążania za własnym hobby.
 • Uwierz, że możesz. Weź sprawy w swoje ręce i zacznij podążać droga do wyznaczonego celu. Za jakiś czas zobaczysz, że możesz osiągnąć, to co sobie wymarzyłeś.
 • Nie trać czasu. Nie marnuj czasu na życie cudzym życiem. Sam wiesz, co jest dla Ciebie najlepsze. Odnajdź to i żyj tak jak sam chcesz.
 • Słuchaj siebie. Zatrzymaj się na chwilę i posłuchaj intuicji, wewnętrznego głosu, głosu boga (bez względu na wierzenia). Zapytaj sam siebie, czego naprawdę potrzebujesz, czego chcesz i jak możesz to osiągnąć.
 • Skorzystaj z okazji. Nigdy nie wiesz, co może się wydarzyć, jeśli zamiast w lewo, tym razem skręcisz w prawo.
 • Podążaj SWOJĄ ścieżką. Wszystko jedno jakim tempem osiągają swoje cele inni. Być może Ty robisz to szybciej lub trochę wolniej. Znajdź swoje własne tempo. Sam wiesz, jakie jest dla Ciebie najlepsze.

Spróbujesz?

Man jump


  Jeśli borykasz się z problemami natury psychicznej, czujesz się wypalony/a, cierpisz na depresję, masz dosyć tkwienia w jednym miejscu albo szukasz porady - dobrze trafiłeś/aś! Odezwij się! Napisz bezpośrednio: psycholog.kotlarek@gmail.com


  poprzedni artykuł

  Pytanie nr 109

  następny artykuł

  Jak przezwyciężyć smutek?