Blog dla chcących więcej oraz gabinet pomocy psychologicznej online

LITERATURA

Czyje jest nasze życie? – Olga Drenda, Bartłomiej Dobroczyński

19/06/2017

Czyje jest nasze życie? – Olga Drenda, Bartłomiej Dobroczyński

Dwa tęgie umysły. Dwa światy. Niby dalekie, a jednak mocno się przenikające. Dwa spojrzenia na świat. Dużo przemyśleń, rad, ciekawostek i filozofii. Tyle dobrego oferuje Wam książka „Czyje jest nasze życie”? autorstwa Olgi Drendy i Bartłomieja Dobroczyńskiego.

Z tej książki nie dowiecie się jaki jest sens życia, jak żyć na co dzień czy jak funkcjonuje świat. Dowiecie się za to, że to nie KULT ciała jest problemem, a jego WYGLĄD. Czy Wasze ciało to organizm czy mechanizm? Dlaczego waga stała się sprawą wielkiej wagi? Czy medycyna jest błogosławieństwem cywilizacji? Jak funkcjonujemy w społeczeństwie? Czy jesteśmy pokoleniem mięczaków? Dlaczego pouczamy i jakie mamy z tego korzyści? Jaka naprawdę jest nasza rzeczywistość? Czy inwigilacja jest dobra i potrzebna? I wiele wiele innych pytań, nad którymi zastanawiają się sami autorzy, ale też każą Czytelnikom je wszystkie przemyśleć.

Pokuszę się o stwierdzenie, że jeśli podejdziemy do tej książki naprawdę poważnie – jest ona w stanie zmienić nasze postrzeganie życia i codzienności. Bo prawdziwa zmiana pochodzi od nas, naszych przemyśleń, decyzji, ukształtowanej przeszłości, przepracowanych problemów. Jak mówią sami Autorzy – „Czyje jest nasze życie” absolutnie nie jest poradnikiem i nie sposób się z nimi nie zgodzić. Raczej wyszedł z tego „antyporadnik”, nad którym, moim zdaniem, warto się pochylić i dać mu szansę.

Minusy? Jasne, że są, ale w zasadzie tylko o jednym warto wspomnieć. Reszta jest spokojnie do przymknięcia oka. Tym minusem, obok którego trudno przejść obojętnie jest język. Doskonale rozumiem, że dwa tęgie umysły spotkały się w połowie drogi i stąd powstała naprawdę dobra książka – dyskusja. Ale używanie słów, których sporą część mimo wszystko sprawdza się w słowniku znacznie utrudnia odbiór. No chyba, że to tylko ja miałam taki problem, że sporo rozumiejąc, jednak nie wszystko udało mi się pochłonąć i wchłonąć.

Ta książka nie powie Ci jak masz żyć. Po co. Dlaczego. Jak długo. Z jakich powodów. Ale na pewno, NA PEWNO, da Wam do myślenia. Sprawi, że pewne „klapki” w głowie się pootwierają (a przynajmniej taką mam nadzieję) i poczujecie, że coś się zmienia. Albo, że chcecie coś zmienić. I wreszcie zaczniecie mieć ku temu jakiś kierunek.

Krótko. Polecam.

Kupicie ją TU.

A teraz coś dodatkowo przyjemnego. Do rozdania mam jeden egzemplarz książki. Co trzeba zrobić? Chętnie poznam Wasz ulubiony cytat, które Was inspiruje do zmian, myślenia, refleksji i dlaczego akurat ten. Piszcie w komentarzach, a ja w piątek 23go czerwca wybiorę jeden, który wydaje mi się najciekawszy. Zapraszam. Mimo, iż egzemplarz jest jeden – warto powalczyć :)


    Jeśli borykasz się z problemami natury psychicznej, czujesz się wypalony/a, cierpisz na depresję, masz dosyć tkwienia w jednym miejscu albo szukasz porady - dobrze trafiłeś/aś! Odezwij się! Napisz bezpośrednio: psycholog.kotlarek@gmail.com