Blog dla chcących więcej oraz gabinet pomocy psychologicznej online

EMOCJE Inspiracja ROZWÓJ Szczęście

Zmień myślenie. Teraz.

24/11/2014

Zmień myślenie. Teraz.

Może trudno w to uwierzyć, ale nie musisz się o nic starać i niczego zmieniać, by być szczęśliwy. Czas poczuć wewnętrzną harmonię i życie w zgodzie ze sobą. Jak? Psychoterapeuta Wojciech Eichelberger proponuje rewelacyjne ćwiczenie na to, byś wreszcie uwierzył, że wszystko w naszym życiu jest wyborem.

Weź kartkę. Podziel ją na 3 kolumny. Pierwszą zatytułuj: MUSZĘ/POWINIENEM. Wypełnij tę kolumnę wszystkim tym, co w Twoim życiu jest według Ciebie koniecznością. Wszystko to, co musisz robić. Pewnie znajdzie się tam sporo spraw i codziennych “musów”.

Drugą kolumnę nazwij: CHCĘ/PRAGNĘ/POTRZEBUJĘ. Wypełnij ją. Prawdopodobnie wpiszesz tu swoje marzenia, które teraz wydają Ci się nieosiągalne.

Trzecią, najważniejszą kolumnę zatytułuj: DECYDUJĘ SIĘ/WYBIERAM. I z dwóch poprzednich kolumn przenieś tam wszystko, co tylko się da.

A da się wszystko. I możliwe, że zaczniesz krzyczeć, że przecież MUSISZ płacić podatki! Nie. Nie musisz. Ale poniesiesz określone konsekwencje tego niepłacenia. Dlatego decydujesz się wypełnić PIT.

Zmień myślenie na to, że DECYDUJESZ się na coś. Da Ci to poczucie wolności i weźmiesz pełną odpowiedzialność za swoje życie.

Spróbujesz?


    Jeśli borykasz się z problemami natury psychicznej, czujesz się wypalony/a, cierpisz na depresję, masz dosyć tkwienia w jednym miejscu albo szukasz porady - dobrze trafiłeś/aś! Odezwij się! Napisz bezpośrednio: psycholog.kotlarek@gmail.com