Blog dla chcących więcej

Bez kategorii

Życzenia świąteczne

23 grudnia 2016

Życzenia świąteczne

Bez względu na to, czy obchodzicie Boże Narodzenie, Hanukę, Sanghi, Diwali czy po prostu kultywujecie rodzinne tradycje świąteczne, które nie mają wiele wspólnego z wyznawaną religią, chciałam życzyć Wam przede wszystkim spokoju w chaosie przygotowań i spotkań rodzinnych.

Jak najmniej kłótni o temperaturę barszczu czy ilość uszek na talerzu, a jak najwięcej mądrych, pouczających, fascynujących dyskusji o życiu, filozofii i Was samych, o tym, co warto czytać przed snem, obejrzeć w kinie i dokąd pójść na spacer w zimowy wieczór.

Życzę Wam także harmonii. Tej wewnętrznej. Spokoju ducha i czasu do przemyśleń i refleksji nad sobą, swoją przyszłością i planach na kolejne miesiące. Spędźcie ten czas tak, jak tylko Wy chcecie. W gronie rodziny lub samemu. W ciszy lub wielkim hałasie. W domu albo nad morzem. Wszystko jedno. Po prostu, bądźcie szczęśliwi.

Życzę Wam także umiejętności uczenia się na błędach i dużo dystansu przede wszystkim do siebie samych i tego, co dzieje się wokół Was, a wywołuje jedynie złość i frustrację.

Życzę Wam bardziej pozytywnego patrzenia na świat. Jeśli Wasza koleżanka dostanie awans – pogratulujcie jej szczerze. Jeśli sąsiad kupi nowy samochód – zachwyćcie się. Jeśli zobaczycie zakochanych – uśmiechnijcie się do myśli, że ktoś nadal wierzy w miłość. A gdy spotkacie na swojej drodze kogoś szczęśliwego – zainspirujcie się.

Zróbcie coś dobrego dla siebie. Także w Nowym Roku. Wszystkiego dobrego. I dużo spokoju.


    Psycholog. Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Fascynuje mnie człowiek i nauka. Prywatnie uwielbiam podróże, merytoryczne dyskusje do rana i inspirujące książki (zwłaszcza reportaże i pozycje naukowe). Mieszkam w Sydney i podglądam życie Australijczyków. Opowiesz mi coś o sobie?


    poprzedni artykuł

    NA SZYBKO – Przemoc emocjonalna

    następny artykuł

    Bulimia