NA SZYBKO – Jak utrzymać motywację?

Wszystkim nam czasem brakuje motywacji. Do pracy, do nauki, do wieczornego joggingu. Tracimy siły i energię na to, by ją odnaleźć, odkopać z zakamarków umysłu, a to nie zawsze działa tak, jak byśmy tego chcieli. Dlatego w dzisiejszym NA SZYBKO mam dla Was 7 sposobów na to, by usiąść, pomyśleć, odpocząć i wrócić do swojej motywacji. By ją utrzymać. By zrozumieć, co w tym wszystkim jest ważne.

 1. ZROZUM raz na zawsze, że to jest TWOJE życie i nikt nie przeżyje go za Ciebie. Nigdy.

 2. ZDECYDUJ, by żyć dla jakiegoś celu. Znajdź sens w życiu.

 3. ZROZUM, że każde osiągnięcie ma przyczepioną metkę z ceną, którą musisz za nie zapłacić. Weź to pod uwagę. I płać, ale pamiętaj, że ‚cena’, to nie tylko koszty, to także ogromne zyski.

 4. PRACUJ nad tym, by utrzymywać koncentrację i skupienie na konkretnym zadaniu, które przybliża Cię do osiągnięcia Twojego celu.

 5. WYBIERZ umiejętność albo dziedzinę, która Cię fascynuje, którą lubisz i w której staniesz się kompetentny. Albo jeszcze lepiej! Stań się w niej ekspertem.

 6. ZNAJDŹ ludzi, którzy będą Cię wspierać w osiąganiu celów. Takich, którzy w Ciebie wierzą, zachęcają do działania, motywują i pomagają spełniać marzenia.

 7. OBSERWUJ świadomie swój postęp. Przypominaj sobie, że “to jest tego warte” i że podążasz dobrą ścieżką.

szymon-antos-trening-siłowy-funkcjonalny-crossfit-siłownia-trener-personalny

Co Was najbardziej motywuje? Jak radzicie sobie ze spadkiem tej siły, która pcha wszystko do przodu?

 • Olek

  Interesuje się psychologią, samorozwojem, dążeniem do osiągnięcia spokoju ducha.
  Bardzo miło czyta się Pani posty, od razu robi się cieplej na sercu.
  Na podtrzymanie motywacji proponuję także codziennie sobie afirmować miłe rzeczy, spowoduje to napływ pozytywnej energii która jest bardzo potrzebna.

  Sam też zaczynam prowadzić bloga o tym jak korzystać z życia, przekazywanie tej wiedzy niesie ze sobą same pozytywy.
  Życzę wszystkiego najlepszego.

 • Ashika pl

  U mnie najlepiej skutkowało przypominanie sobie sukcesów z przeszłości i tego, jak się do nich dochodziło (czyli wytrwałością).